RISINĀJUMU KRĀTUVE
Šajā sadaļā ir atrodami dažādu AP (aktīvu pārvaldības) risinājumu apraksti un atsauces
(piem.  AP saimniecību novērtēšana, EAM/CMMS sistēmu ieviešana,
ieteikumi personāla vadībai, pilnveidošanās projektu realizācija, tehniskie risinājumi, ...)

AP brieduma piramīda

Sākam ar pamatiem un virzāmies uz augšu. 

Augstāk stāvošie moduļi ir saistīti un ir atkarīgi no pamatu blokiem

  

Aktīvu reģistrs

Visu uzņēmuma pārvaldībā esošo materiālo(pārsvarā) un nemateriālo aktīvu reģistrs - mugurkauls visai aktīvu pārvaldības sistēmai pie kuras tiek piesaistīta tāda informāciju, kā ražošanas parametri, funkcija, vieta ražotnē, darbības shēmas, sastāvdaļas(rezerves daļas), darbu instrukcijas, ilgmūžības rādītāji utt.

Personāla apmācības un motivācija

Iespējams svarīgākais no blokiem. 1-kārt uzsākot ceļu pilnveidi un izraujoties no avārijas remontu skrējiena prasa jaunas zināšanas ... 2-kārt jaunas metodes ir pilnveidošanās un  pārmaiņas. Pārmaiņas ne vienmēr tiek uztvertas ar ovācijām. Tas izsit no līdzsvara, no komforta zonas, liek sasprindzināt maņas, liek izvērtēt kā tas ietekmēs mani... 
Vieglāk ir "peldēt pa straumi". Tādēļ vitāli svarīga ir vadības 'svētība' jebkuru pārmaiņu neizbēgamības un ieguvumu komunikācija un skaidrošana saviem kolēģiem.

Neviens nespēj pretoties loģiskam pilnveidošanās procesam.

Rezerves daļu reģistrs

Kādas rezerves daļas kurām iekārtām un cik daudz tiek izmantotas.

Rezerves daļu ekonomiska pārvaldība ir vitāli svarīga jebkurā uzņēmumā. Pārlieku daudz rezerves daļu noliktavā nozīmē lielus iesaldētos līdzekļus un +20...30% no to vērtības ikgadējās izmaksās

Pārāk maz rezerves daļu paaugstina ražotnes risku apstāties uz ilgāku remontu ko izraisa rezerves daļu nepieejamība

Apkopju darbu reģistrācija

Ļauj apkopot, plānot, deleģēt, sekot veicamo darbu izpildei un dokumentēt to paveikšanu. Paveikto darbu vēstures ieraksti ļauj pieņemt objektīvus lēmumus par pilnveidošanās pasākumiem.

Veicot profesionālu darbu plānošanu (kurš, kad, ar kādiem resursiem veiks identificēto darbu) iespējams panākt ievērojamu apkopju darbinieku noslodzes rādītāju kāpumu - t.i.  tie paši 'mehāniķi' spēja apkalpot vairāk iekārtas... (vairāk nopelnīt!)

Preventīvo apkopju pamati

Tā ir 'pamatizglītība' remontatslēdzniekiem, kuri ikdienā veic iekārtu remontus un apkopes.

Mērķis - uzlabot iekārtu tehnisko veiktspēju veicot kvalitatīvus remontus, pagarinot to starpremontu periodus.

Tiem, kuri saka "mēs to tā jau darām 10 /20 gadus" ir atbilde "Jūs to varat to paveikt vēl labāk"   

Defektu cēloņu analīze

Iekārtas mēdz salūzt. Attīstoties uzņēmumam un audzējot savu konkurētspēju jāsāk mācīties no savu aktīvu 'nepilnībām'... Defektu cēloņu analīze ļauj paveikt tieši to - nosakot defektu patiesos cēloņus - veikt koriģējošās darbības iekārtu darbmūža vai veiktspējas(ražīguma) uzlabošanā.

Diagnostika

Zini kādā stāvoklī ir tavas svarīgākās iekārtas! Nepaļaujies uz kaut kur veiktiem vidējiem statistiskiem aprēķiniem! Jūsu slodze, Jūsu darba apstākļi, Jūsu apkopes prakses, tas viss ienes ievērojamu izkliedi faktiskajās darbmūža ilgumā. Prognozētās apkopes ļauj precīzi noteikt cik daudz katrai iekārtai ir atlicis līdz nenovēršamajiem remontiem... Tās ieviešana prasa papildus ieguldījumus instrumentos un apmācībās. 

Aktīvu kritiskuma analīze

Iekārtas ir dažādas! Dažas ir vitāli svarīgas ražošanas procesu norisei, piemēram, salūstot, tās spēj apstādināt visu ražošanu. Turpretim dažas pilda tikai atbalstošo funkciju - to defekti nekādi neietekmē ražošanas procesa norisi.

Aktīvu kritiskuma noteikšana ir atsevišķs projekts, kura rezultāts ir Jūsu iekārtu klasificēšana pēc to svarīguma tieši Jūsu uzņēmumā, balstoties uz Jūsu tā brīža mērķiem.